PON - NED 8:30 - 20:00 hod

Auto na leasing? Vyberte si z týchto 3 typov

Uvažujete na kúpou nového auta, riešite však finančnú otázku. Doba je taká, že veľká časť ľudí sa dnes nenachádza v situácii, kedy by si mohli kúpiť svoje vysnívané auto v hotovosti. Predsa len, ak chcete sebe či svojej rodine dopriať pohodlie a komfort, oplatí sa do auta investovať a výbornou možnosťou je mať auto na leasing.

úver - auto na leasing - autoleasing.sk
úver – auto na leasing – autoleasing.sk

Prečo si vybrať leasing?

Prvou výhodou leasingu je fakt, že nájomca nemusí disponovať celou finančnou hotovosťou potrebnou na nákup predmetu, v našom prípade auta. To je k dispozícii prakticky okamžite, môže ho používať a spláca ho postupne, takže roky šetrenia a odriekania pri lízingu odpadajú. Auto na leasing takisto šetrí čas. Pri obstarávaní úveru, sa môže stať, že pre niektorých záujemcov je z rôznych dôvodov nedostupný. Lízing je tak dostupný nie je len pre podnikateľov, ale aj pre ľudí, ktorí nemajú väčšiu finančnú hotovosť.

Ďalšou výhodou leasingu je, že schvaľovací proces je kratší a menej náročný. O všetko sa postaráme my v autoleasing.sk, vy si len vyberiete typ auta či lízingu, predložíte potrebné dokumenty a podpíšete zmluvu.

Ako vybrať auto na leasing?

Auto na leasing môžete v súčasnosti vlastniť troma spôsobmi a to operatívnym, klasickým finančným a spätným leasingom.

Pri operatívnej forme leasingu je vlastníkom auta leasingová spoločnosť a môžete ním financovať osobné, ale aj úžitkové vozidlá. Auto máte nejakú dobu len prenajaté a na jej konci sa nestávate majiteľom auta, vozidlo vrátite leasingovej spoločnosti a vyberiete si druhé. Tento druh financovania je veľmi obľúbený, pretože je rozšírený o rôzne doplnkové služby ako havarijné poistenie, zimná výbava či pravidelný servis. Veľkou výhodou tohto typu leasingu je, že za škody a opravy nesie zodpovednosť leasingová spoločnosť.

Auto na leasing si môžete zadovážiť aj častejšie využívaným, klasickým spôsobom leasingu. Oproti operatívnemu leasingu je rozdiel v tom, že po splatení sa stávate majiteľom vodidla. Súčasťou zmluvy sú dohodnuté mesačné splátky a akontácia je na úrovni od 10 do 70 percent.

auto na leasing

Existujú typy klasického leasingu, ktorý sa dá vybaviť aj bez akontácie. Vtedy však nesie klient zodpovednosť za prípadné škody a opravy. Pred takýmto podpisom si ku bežným mesačným nákladom treba pripočítať aj náklady na bežnú údržbu, letné aj zimné pneumatiky či rôzne poruchy na vozidle, ktoré sa nedajú predvídať. Povinnou položkou je aj havarijné poistenie, ktoré môže, no nemusí byť zahrnuté v mesačnej splátke.

Rada pre podnikateľov

Spätný leasing je posledný typ, ako môžete mať auto na leasing. Najčastejšie ho využívajú firmy a podnikatelia. Je to jedna z možností, ako môžu získať finančné prostriedky z áut alebo iného hnuteľného či nehnuteľného majetku na kúpu iných vecí pre potreby podnikania. Podnikateľ v podstate odpredá svoj predmet, napríklad auto, leasingovej spoločnosti. Následne sa odhadne cena predmetu, od nej si spoločnosť odpočíta výšku akontácie a rozdiel vyplatí klientovi. Následne sa vypočíta mesačná splátka a doba splácania. Spätný leasing je riešením v situáciách, kedy podnikatelia či firmy nemajú vlastné financie na investovanie do nových nehnuteľností či iných vecí pre potreby podnikania.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Rýchla kalkulácia leasingu

Novinky z nášho Facebooku

RÝCHLA KALKULÁCIA