PON - NED 8:30 - 20:00 hod

Top autá na splátky pre rok 2024

Vybrali sme pre vás päť noviniek pre rok 2024, ktoré budete môcť financovať aj cez nás ako autá na splátky. V Európe je dnes ťažké nájsť automobilku, ktorá by svoju budúcnosť nevidela v elektromobilite. Z elektrifikovaných pohonov vyplýva množstvo výhod, ale z finančných dôvodov je pochopiteľne náročnejšie investovať do sofistikovanej techniky, ako do bežných spaľovacích motorov. V našom článku vám predstavíme vozidlá, ktoré stále spoliehajú na benzínové spaľovacie motory a automaticky ich kúpa neznamená finančné zruinovanie vašej domácnosti.

Šikovné a spoľahlivé autá na splátky do každej rodiny

S našim prvým tipom zamierime do Francúzska. Cenovo výhodné autá na splátky vyrába tamojšia automobilka Citroën. Tá plánuje uviesť na trh novú generáciu svojho cenovo dostupného hatchbacku C3, ktorý bude hlavnou hviezdou tohto roka. Zaujímavosťou je, že sa bude ponúkať aj v elektrickej verzii ë-C3, pričom cena začne od 23-tisíc eur. Okrem toho bude k dispozícii aj benzínová verzia s nižšou cenou.

autá na splátky
Nová C 3-ka by mala zostať cenovo dostupným autom. (Zdroj: Citroën)

Napriek svojej novej podobe si však stále zakladá na tom, že zostane cenovo dostupným autom, takže aj pre tento fakt, sme ho zaradili medzi výhodné autá na splátky. Pôvodne sa diskutovalo o možnom technickom základe s indickým súrodencom, ale vedenie automobilky sa napokon rozhodlo prispôsobiť novú C3 európskym potrebám a nárokom. Nová C3 tak získala vyspelejšiu architektúru v podobe platformy CMP. Vzhľad nového modelu by mal byť inšpirovaný radikálnym konceptom Oli vrátane jeho nákladovo efektívnych riešení. Súčasná verzia Citroënu C3 je s nami už od roku 2016, takže je najvyšší čas na novú generáciu.

Veľký narodeninový návrat

Po dlhšej prestávke s novými modelmi sa Fiat vracia na scénu s veľkým darčekom pre svojich zákazníkov pri príležitosti oslavy 125. výročia značky. Tento rok plánuje predstaviť nový cenovo dostupný elektromobil, ktorý by mal nadviazať na úspech modelu Panda. Hoci oficiálny názov ešte nie je potvrdený, očakáva sa, že sa inšpiroval konceptom Centoventi, predstaveným v roku 2019.

Navyše, ešte pred tým, než sa nový elektromobil dostane na cesty, sa objaví Fiat 600. Postavený na platforme CMP-B, rovnako ako Jeep Avenger, bude tento model k dispozícii nielen ako elektromobil, ale aj v cenovo prístupnejšej verzii s benzínovým motorom.

autá na splátky
Fiat 600 bude k dispozícii aj v benzínovej verzii. (Zdroj: Fiat)

Ak hľadáte moderné a spoľahlivé autá na splátky, nové modely od Fiatu sú jednoznačne hodným zváženia. Sledujte nás a buďte pripravení na novú éru cenovo dostupných elektromobilov od talianskej ikony!

Máte sa na čo tešiť

V roku 2024 značka Hyundai prinesie na trh širokú škálu nových modelov. Jedným z najvýraznejších prírastkov je úplne nová generácia veľkého SUV Santa Fe, ktoré sa po prvýkrát predstavilo verejnosti vlani. Tento luxusný model bude k dispozícii v hybridných verziách, konkrétne ako full-hybrid (HEV) a plug-in hybrid (PHEV).

Pre tých, ktorí preferujú plne elektrické vozidlá, Hyundai predstaví Ioniq 7, zdieľajúci technológiu s modelom Kia EV9. Tento elektromobil prinesie pokročilé technologické riešenia a štýlový design do segmentu elektrických vozidiel. Pre nadšencov športových vozidiel sa na scéne objaví prvý elektromobil zo športovej divízie N. Bude to konkrétne Ioniq 5 N s impozantným výkonom 478 kW (650 koní). Tento špičkový model bude k dispozícii na Slovensku s atraktívnou cenou od 75 490 eur.

Okrem toho môžeme od Juhokórejčanov očakávať facelift modelu i20 s miernym oneskorením a druhý facelift pre obľúbený model i30. Autá na splátky a zvlášť novinky od Hyundai v roku 2024 by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Obľúbené klasiky na záver

Suzuki prichádza po dlhšej dobe s veľkou novinkou – nasledujúcou generáciou modelu Swift. Táto ikona v ponuke ostane so všetkými radmi pohonu, avšak novým prírastkom je prechod na malý trojvalec s objemom 1,2 litra, ktorý by mal poskytovať výkon 60 kW (82 koní) a krútiaci moment 108 Nm. Model od Japoncov tak rozhodne radíme medzi cenovo dostupné autá na splátky.

autá na splátky
Suzuki po dlhšej dobe príde s veľkou novinkou. (Zdroj: Suzuki)

V priebehu tohto roka sa tiež dozvieme viac o plne elektrickom modely od Suzuki, ktorého víziu predstavil koncept eXV minulý rok. Toto kompaktné SUV bude využívať platformu od Toyoty a pravdepodobne sa dostane na cesty v roku 2025. Či úplne nahradí súčasný model Vitaru, zatiaľ zostáva nejasné.
Blížiaca sa tretia generácia modelu Volkswagen Tiguan vzbudzuje zvýšený záujem, no s opatrným očakávaním ohľadne nízkej cenovej hladiny. Paleta dostupných spaľovacích motorov zostane pestrofarebná. Okrem základného benzínového 1,5-litrového modelu pravdepodobne nájdeme aj benzínové a naftové dvojlitrové varianty.

autá na splátky
Nová generácia Tiguanu by mala priniesť mnohé technologické vylepšenia. (Zdroj: VW)

Naďalej sa očakáva aj prítomnosť výkonnej verzie Tiguan R s výkonom 320 koní. Naopak, rozlúčime sa s manuálnymi prevodovkami a sedemsedadlovým variantom Allspace, no tá bude nahrádzaná novým modelom Tayron, ktorý sa umiestni pod model Touareg. Nová generácia Tiguanu sľubuje nielen technologické vylepšenia, ale aj pestrejšiu ponuku motorov, aby uspokojila rôzne potreby zákazníkov.

V tomto roku tak na trh prídu rozhodne aj cenovo dostupné novinky, takže bude z čoho vyberať. A celkovo, rok 2024 bude bohatý na nové modely áut.

Ak sa rozhodnete financovať vaše nové autá na splátky, určite sa nezabudnite obrátiť na spoločnosť Autoleasing.sk. S financovaním vozidiel máme dlhoročné skúsenosti, sme stabilnou spoločnosťou na trhu a máme za sebou množstvo spokojných zákazníkov.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Rýchla kalkulácia leasingu

Novinky z nášho Facebooku

RÝCHLA KALKULÁCIA