Nájdete nás na facebook.com

Leasing alebo úver?

4. Leasing, alebo úver?


Mnoho ľudí uvažujúcich o kúpe auta rieši otázku ako financovať auto – cez leasing alebo úver?

A viacerí v tom nemajú jasno, tak si teraz vysvetlime rozdiely.  Hoci sa náš portál volá www.autoleasing.sk, 90%  našich klientov využíva  nie leasing, ale auto úver.

 

Je to tak preto, že auto úver má veľa spoločných prvkov s leasingom, ako napríklad potrebu zložiť akontáciu , alebo zápis v technickom preukaze kde ako vlastník vozidla figuruje úverová spoločnosť, a pritom ponúka veľa výhod.

Leasing (finančný) využívajú hlavne firemní klienti, hoci aj tí často uprednostnia úver (aj kvôli rýchlejšiemu odpočtu DPH). Leasing je možné získať len na novšie autá (do roku výroby 2007).  Bežní klienti kupujúci nové, alebo ojazdené auto siahnu po financovaní auto úverom.

 

Výhody auto úveru:

-           Cez auto úver vieme financovať aj staršie autá ( od roku výroby 2001).

-          Schválenie úveru do pol hodiny

-          Výhodné úrokové sadzby

-          Možnosť predčasného splatenia

-          Vysoká miera schválenia (klient ručí autom)

-          Možnosť financovania motoriek

 

 

Aj pri auto úvere klient skladá akontáciu ( od 10% ) tak ako pri leasingu a ako vlastník vozidla je v technickom preukaze uvádzaná úverová spoločnosť. Klient je držiteľ vozidla a po splatení úveru sa zmení na vlastníka vozidla.

Treba však rozlišovať auto úver, čo je produkt špeciálne na financovanie áut, a bezúčelový úver z banky.  Tým že klient berie úver na účel kúpy auta a aj ním ručí, je miera schválenia  ako aj suma vyššia ako pri bežnom bezúčelovom úvere.

 

Veľkou výhodou je, že prostredníctvom úveru vieme financovať aj jazdené motorky, štvorkolky, prívesy a pod..


Ak si však nie ste istý, čo bude pre Vás výhodnejšie, nechajte to na nás.

 

Ušetrite svoj čas a peniaze a nechajte všetko na špecialistov na financovanie áut.  Autoleasing.sk  „Z pohodlia Vášho domova“. Na výpočet splátok na auto kliknite na "rýchla  kalkulácia" na www.autoleasing.sk

V budúcom článku č.5 sa dozviete: „Ako dlho splácať auto ?“